2012 Science Fair Winners

FIFTH GRADE

Best in Show

  1. Pavel O.
  2. Sydney W.
  3. Ben R.
  4. Fedor A.
  5. Michael T.
  6. Ashley K.
  7. Alejandro G.

1st Place

  1. Maddie C.
  2. Cooper T.
  3. Olivia J.
  4. Jon R.

2nd place

  1. Lucy C.
  2. Leah R.
  3. John R.
  4. Kendall M.
  5. James P.
  6. Rachel M.
  7. Emmy W.
  8. Katy M.
  9. Elyshia D.
  10. Kian M.
  11. Katie M.
  12. Carter R.
  13. Dylan G.

3rd Place

  1. Allson W.
  2. Abbey P.
  3. Logan D.
  4. Tayo E.
  5. Charlie D.
  6. Wren P.
  7. Brooks T.
  8. Hayden O.
  9. Elle Y.
  10. Anna W.
  11. Meilan H.
  12. Eryn E.
  13. Emily G.
  14. Alexandra A.
  15. Jordan B.
  16. Morgan S.
  17. Blake G.
  18. Gabe R.
  19. Damien M.
  20. Angus D.
  21. Chris M.
  22. Nathan A.
  23. Jackson G.
  24. Lucinda S.
  25. Taylor S.
  26. Jade B.

FOURTH GRADE

Best in Show

  1. Peyton M.
  2. Bryan H.
  3. Carsten G.
  4. Kate U.
  5. Riley C.
  6. Noah R.
  7. Camille K.
  8. Hallie Varner T.

1st Place

  1. Hays J.
  2. Sam H.
  3. Gwyneth Y.
  4. Lettie D.
  5. Annie P.
  6. Sarah H.
  7. Zach Z.

2nd Place

  1. Eli G.
  2. Veronica R.
  3. Katie M.
  4. Taylor C.
  5. Ellis A.
  6. Jude V.
  7. Adam A.
  8. Mira D.
  9. Avery L.
  10. Sydney C.
  11. Lucas W.
  12. Caroline C.
  13. Josh B.
  14. Louisa M.
  15. Carmen M.
  16. Katarina K.

3rd Place

  1. Amanda V.
  2. Will J.
  3. Lauren A.
  4. Aidan T.
  5. Costaki S.
  6. Dante D.
  7. Jordan S.
  8. Arsal F.
  9. Ben C.
  10. Lily K.
  11. Lauren H.
  12. Kai M.
  13. Jon A.
  14. Blake S.
  15. Callie W.
  16. Talia C.
  17. Cody M.
  18. Shelby O.
  19. Wheeler B.
  20. Kate P.
  21. Cooper S.
  22. Tony L.
  23. Sophia A.
  24. Alyssa C.
  25. Alex W.
  26. Claire S.

THIRD GRADE

Best in Show

  1. Mae R.

1st Place

  1. Hayden P.
  2. Alexandra R.
  3. Erin S.

2nd Place

  1. Bryan C.
  2. Emily T.
  3. Will H.

3rd Place

  1. Matty H.

SECOND GRADE

Best in Show

  1. Mike W.
  2. Barrett R.

1st Place

  1. Allison H.
  2. Jaidon A.
  3. Molly C.
  4. Kyle M.
  5. Megan F.
  6. Davis P.

2nd Place

  1. Jack F.
  2. Charlie S.
  3. Kaustuv P.
  4. Sally W.
  5. Aleah R.
  6. Lauren R.
  7. Greg M.
  8. David K.
  9. Charles Benjamin C.
  10. Carly R.
  11. Austin T.

3rd Place

  1. Ian P.
  2. Youngseo K.
  3. Olivia D.
  4. Mallory L.
  5. Marianna T.
  6. Olivia A.
  7. Carlos C.
  8. Maggie G.
  9. Erin S.
  10. Cy S.
  11. Eden G.
  12. Derek A.
  13. Lauren C.
  14. Leo K.
  15. Karisa B.
  16. Angela L.
  17. Avantika S.
  18. Nini S.

FIRST GRADE

Best in Show

  1. Addison P.

1st Place

  1. Ben B.
  2. Baden R.

2nd Place

  1. Isabella N.
  2. Claire P.
  3. Kathryn K.
  4. Maren R.

3rd Place

  1. Katarina R.
  2. Lillie W.
  3. Grayson G.
  4. Johanna G.
  5. Dylan F.

KINDERGARTEN

1st Place

  1. Ben H.


 

 

    DOSS Spotlight
    • No Hassle Fundraiser
    • Doss Move and Remodel
    Contact Us
    location-arrow Doss is located at 2608 Richcreek Rd, Austin, TX 78757
    envelope Contact our Web Team
    phone Contact our office at 512-414-2365
    Facebook Pagelike Widget